Мeie kool

Tallinna Juudi Kool on ainus gümnaasiumi tüüpi juudi kool vabariigis (pühapäevakoolid on Tartus, Narvas, Kohtla –Järvel), milles on meie erinevus mõnedest venekeelsetest rahvuskoolidest (näiteks ukraina ja armeenia), see on juudi keel ja kultuur õppekavas, mis on koostatud Iisraeli haridusministeeriumi poolt. Meil õpetatakse juudi keelt, ajalugu, geograafiat, kirjandust, muusikat, traditsioone. Muidugi on meil eriline klassiväline tegevus, mille aluseks on eesti ja juudi kalendritähtpäevad (ainult juudi kalendris on neid üle kümne).

Здание школы

Traditsiooniliselt õpetatakse Tallinna Juudi Koolis järgmisi õppeaineid:

• Juudi tavad (1. – 8. kl.)
  • Juudi ajalugu (5. – 12. kl.)
  • Juudi kirjandus (10. – 11. kl.)
  • Heebrea keel (1. – 12. kl.), õpetaja Iisraelist

Samuti  korraldab kool nimetatud õppeainetes aineringe. Nende õppeainete õppekavades  arvestatakse tõsiasja et  juudi rahva kultuuri- ja ajaloolise pärandi  väärtust säilitada ning anda edasi  tulevastele  juudi põlvkondadele, nii neile kes elavad Iisraelis, kui ka teistes riikides. Eesti ajaloo ,eesti kirjanduse- ja keele tundides  käsitletakse  üldinimlikke väärtusi  kajastavaid teemasid ja eesti   ning juudi rahva kultuuri  ühendavaid aspekte. Juudi õppeainete valdkonnas  pööratakse tähelepanu juudi rahva saavutustele  ajaloo, kultuuri, traditsioonide  ja vaimsuse  vallas. Etnilise Vaheliste suhete kirju ja  mitte üheselt mõistetav iseloom, Juudi rahva  eksisteerimise tüüpide mitmekesisus teiste neid ümbritsevate rahvastega. Iisraeli rahva kultuuri, keele ,ajaloo ja traditsioonide õppimine loob aluse Juudi Kooli õpilaste enese identiteedi, mis teenib nii nende väärtussüsteemi kui vaimset maailma tervikuna. Israeli ajaloo, kultuuri  ja kirjandusliku loomingu õpetamine – on tähtis vahend õpilaste  rahvuslikul ja kultuurilisel sotsialiseerumisel.