Koolist

Tallinna Juudi Kool  on ainus gümnaasiumi tüüpi  juudi kool vabariigis ( pühapäevakoolid on Tartus,Narvas,Kohtla –Järvel) Milles on meie erinevus  mõnedest venekeelsetest rahvuskoolidest( näiteks ukraina ja armeenia),see on juudi keel ja kultuur õppekavas.,mis on koostatud Iisraeli  haridusministeeriumi poolt.meil õpetatakse juudi keelt, ajalugu, geograafiat, kirjandust, muusikat, traditsioone. Muidugi on meil eriline klassiväline tegevus,mille aluseks on eesti ja juudi kalendritähtpäevad (ainult juudi kalendris on neid üle kümne).

Kooli eripära

Traditsiooniliselt õpetatakse Tallinna Juudi Koolis järgmisi õppeaineid:

Juudi tavad (1. - 8. kl.)
  Juudi ajalugu (5. - 12. kl.)
  Juudi kirjandus (10. - 11. kl.)
  Heebrea keel (1. - 12. kl.), õpetaja Iisraelist

Samuti  korraldab kool nimetatud õppeainetes aineringe.Nende õppeainete õppekavades  arvestatakse tõsiasja et  juudi rahva kultuuri- ja ajaloolise pärandi  väärtust säilitada ning anda edasi  tulevastele  juudi põlvkondadele,nii neile kes elavad Iisraelis, kui ka teistes riikides. Eesti ajaloo ,eesti kirjanduse- ja keele tundides  käsitletakse  üldinimlikke väärtusi  kajastavaid teemasid ja eesti   ning juudi rahva kultuuri  ühendavaid aspekte.Juudi õppeainete valdkonnas  pööratakse tähelepanu juudi rahva saavutustele  ajaloo, kultuuri, traditsioonide  ja vaimsuse  vallas.Etnilisvaheliste suhete kirju ja  mitte üheselt mõistetav iseloom, Juudi rahava  eksisteerimistüüpide mitmekesisus teiste neid ümbritsetavate rahvastega. Iisraeli rahva kultuuri, keele ,ajaloo ja traditsioonide õppimine loob aluse Juudi Kooli õpilaste enese identiteedi,mis teenib nii nend e väärtussüsteemi kui vaimset maailma tervikuna. Israeli ajaloo, kultuuri  ja kirjandusliku loomingu õpetamine – on tähtis vahend õpilaste  rahvuslikul ja kultuurilisel sotsialiseerumisel.