21.02.2020

Vabariigi aastapäevale pühendatud õppepäeval „Eesti roll maailmas“ 2020

Tallinna Juudi kooli õpilased osalesid 18. veebruaril Eesti Mälu Instituudi korraldatud vabariigi aastapäevale pühendatud õppepäeval „Eesti roll maailmas“.

Üle 150 gümnaasiuminoore (peale meie kooli lõid õppepäeval kaasa veel õpilasi Tallinna 21 Keskkoolist, Nõmme gümnaasiumist, Tallina Kesklinna vene gümnaasiumist, Õismäe gümnaasiumist ning „Kool 21. sajandil“ erakoolist) jaoks oli päeva peateema rahvusvaheliste normide ja kommete mõju Eesti võimalustele maailmas. Koos ekspertidega (poliitikavaatleja ja Meta Advisory kommunikatsioonibüroo partner Andreas Kaju, Välispoliitika Instituudi nooremteadur Piret Kuusik ning endine ÜRO noordelegaat, õpetaja Kätlin Kuldmaa) analüüsiti Eesti rahvusvaheliste suhete ajaloo sõlmpunkte (Tartu rahust 1939. aasta pealesunnitud nn baaside lepinguni) ja ÜRO julgeolekunõukogu ajutise liikmelisusega seotud väljakutseid.
Toimus ka interaktiivne ajalooviktoriin (võitja: Allan Viderman (9.b) ja 20. sajandi teemaline orienteerumisvõistlus Kadrioru pargis (võitjad: TJK ja TKVG koondmeeskond).